Fundacja im. Zbyszka Cyganiewicza
zajmuje się promowaniem zdrowego trybu życia, aktywności fizycznej, dbałości o ciało i świadomości ciała. 

Zaufanie dla własnego ciała, świadomość jego możliwości, poszerzanie i wykorzystywanie ich w stu procentach – to nasz pomysł na poprawę jakości życia. Środkiem do tego jest ruch i dogłębna wiedza o aparacie ruchowym. Fundacja im. Zbyszka Cyganiewicza wykorzystuje różne podejścia do ruchu i ciała: medyczne, rekreacyjne, sportowe, społeczne. Pozwala osobom zdrowym uczyć się od chorych, a osobom ze schorzeniami rozwijać aktywność fizyczną i czuć się swobodniej we własnym ciele – takim, jakie ono jest. 

 

Zbyszko Cyganiewicz był zapaśnikiem, walczył zarówno w stylu klasycznym, jak i w wolnoamerykańskim. Urodził się 1 kwietnia 1880 r. w Polsce, w Jodłowej, a zmarł w Stanach Zjednoczonych 23 września 1967 r. w St. Joseph, w stanie Missouri. Jego prawdziwe imię to Jan Stanisław Cyganiewicz, ale używał pseudonimu Zbyszko I. Ten polski zapaśnik zdobył międzynarodową sławę, był barwną postacią i legendą dyscyplin, które stały się później podwaliną pod MMA, mieszane sporty walki. Wiąże się z nim mnóstwo anegdot i ciekawych historii, które w 1979 roku były inspiracją dla Filipa Bajona w jego debiutanckim filmie Aria dla atlety.

Obecnie Fundacja działa na rzecz aktywności seniorów, realizując program ASOS 2016 współfinansowany przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. 60 osób wieku 60+ uczestniczy w różnych zajęciach ruchowych, rekreacyjnych i edukacyjnych. Więcej informacji można znaleźć na naszej stronie na Facebooku.

 

Zapraszamy na obchody Piskich Dni Seniora i Inaugurację Roku Akademickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Przez cały tydzień 17-21 października będą się odbywać ciekawe wydarzenia – duża impreza w poniedziałek, spokojne spotkanie z psychologiem w środę i warsztat muzyczny w piątek.

 


WSPIERANIE SZTUK WALKI

Ambicją naszej fundacji jest także propagowanie sportów walki w Polsce. Zbyszko Cyganiewicz był zapaśnikiem i prekursorem mieszanych sportów walki. Uważamy, że uprawianie MMA, Submission Fighting, Kick-Boxingu i Muai Thai, poznawanie elementów judo i zapasów – to doskonały sposób rozwijania koordynacji, muskulatury, siły, pewności ruchu, równowagi, elastyczności i orientacji w przestrzeni. Według nas to doskonała droga do utrzymania ciała zdrowego i zdolnego do wszelkiego rodzaju ruchu, a także twórczy i świadomy sposób na rozładowanie agresji, lęków i codziennych stresów. Dlatego w każdy nasz projekt wplatamy nauczanie i propagowanie sportów walki, czy dotyczy to dzieci, dorosłych, czy też osób starszych.

 

 

 

Dane Fundacji

Fundacja im. Zbyszka Cyganiewicza
ul. Długa 44/50 lok. 7
00-241 Warszawa
NIP 9512235656
Regon 141153467

 

Please publish modules in offcanvas position.